Prawidłowe żywienie zwierząt - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Prawidłowe żywienie zwierząt

Przedstawiciele Europejskiej Federacji Przemysłu Karm dla Zwierząt Domowych (FEDIAF), a także włoskiego stowarzyszenia ASSALCO omawiali w Turynie prawidłowe żywienie zwierząt. Aktywny udział w 23. Kongresie European Society of Veterinary and Comparative Nutrition (ESVCN) stał się polem do dyskusji dla szerokiego forum specjalistów.

Jak zaznaczyła w swojej wypowiedzi Antonella Baggini: „Kongres jest świetną okazją, aby nawiązać kontakt z wieloma naukowcami i ekspertami”. Sekretarz Generalna ASSALCO zwróciła uwagę na znaczenie postępu w pracach branży, która dba o żywienie zwierząt.

Podczas spotkania w Turynie główny nacisk zgromadzonej grupy specjalistów położony został na prawidłowe żywienie zwierząt z zachowaniem właściwych praktyk w zakresie produkcji karm i ich etykietowania.

Łatwy dostęp do wiedzy

Na stoisku FEDIAF i ASSALCO uczestnicy kongresu mogli otrzymać za darmo kluczowe dla branży dokumenty. Wśród nich znalazły się: „Wytyczne żywieniowe FEDIAF” oraz „Kodeks dobrej praktyki produkcji bezpiecznej karmy”. Nie zabrakło także „Kodeksu dobrej praktyki etykietowania karmy” oraz niedawno wydane opracowanie poświęcone węglowodanom. Ponadto uczestników zaproszono do wypełnienia krótkiej ankiety badającej jakości publikowanych treści.

„Przegląd węglowodanów opracowany przez Naukową Radę Doradczą” oraz pozostałe trzy dokumenty dotyczące samoregulacji pobrać można na stronie FEDIAF (linki powyżej).

Zaufajmy najlepszym

Polkama jest stowarzyszeniem producentów karm dla zwierząt domowych. Zrzesza ono w swoich szeregach wiodących producentów, dla których prawidłowe żywienie zwierząt jest głównym motywem podjętych działań. W trosce o dobro polskich producentów ideą organizacji jest wspólne działanie w zakresie obrony i reprezentacji interesów prawa, gospodarki, handlu i nauki.

Wszystko to dla stałej ewolucji polskiego przemysłu produktów żywieniowych dla zwierząt towarzyszących. Dzięki czemu ma on stały dostęp do informacji branżowych. Pozwala także na możliwość udziału w procesie tworzenia prawa i jego opiniowania w obszarze dotyczącym branży.

Znajdź swoją kategorię

2811 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy