Alergia pokarmowa u psa
art. sponsorowany

Alergia pokarmowa u psa

dr inż. Jacek Wilczak ekspert Doliny Noteci, specjalista w zakresie żywienia, dietoprofilaktyki i dietoterapii schorzeń metabolicznych. Zwolennik racjonalnego i naukowo umocowanego żywienia psów i kotów. Adiunkt w Zakładzie Dietetyki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.

Opiekun czekoladowego labradora i trójkolorowego cavaliera – więc z autopsji wie, jak ważna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju każdego psa jest właściwie zbilansowana dieta.

Alergia pokarmowa u psów jest dość często spotykaną dolegliwością, która nie tylko wpływa na dyskomfort psa, ale może być przyczyną m.in. niestabilnej pracy przewodu pokarmowego. Jak zatem rozpoznać reakcję organizmu na alergię pokarmową i co zrobić, aby pomóc zwierzęciu cierpiącemu z jej powodu?

Podobnie jak ludzie, niektóre psy są bardziej podatne na alergie pokarmowe. Najbardziej narażone są zwierzęta wykazujące predyspozycję do nadwrażliwości skórnej. U takich zwierzaków efektem działania alergenów będzie swędzenie oraz zaczerwieniona i podrażniona skóra. Alergia może rozwinąć się na każdym etapie życia, jednak u większości psów symptomy widoczne są już w pierwszych miesiącach i rolą opiekuna po ich zaobserwowaniu jest niebagatelizowanie objawów i podjęcie odpowiednich kroków.

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy