Zwiększony popyt na badania profilaktyczne po pandemii? - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Zwiększony popyt na badania profilaktyczne po pandemii?

Jak pokazuje badanie Banfielda jeden na pięciu właścicieli planuje zabrać swoje zwierzęta domowe na badania kontrolne po pandemii.

Lekarze weterynarii mogą zaobserwować wzrost liczby wizyt pacjentów ‒ wynika z ostatnich badań przeprowadzonych przez Banfield Pet Hospital na 1000 opiekunach zwierząt domowych.

W badaniu, w którym analizowano wpływ pobytu w domu przez ostatnie kilka tygodni na zwierzęta domowe i ich właścicieli, 84% respondentów stwierdziło, że po spędzeniu z nimi więcej czasu czują się bardziej skupieni na zdrowiu swojego towarzysza. 67% respondentów deklaruje, że planuje wprowadzić zmiany w sposobie opieki nad swoimi zwierzętami w przyszłości.

20% właścicieli deklaruje, że jest zdecydowanych zabierać swoje zwierzęta do lekarza weterynarii na badania kontrolne po pandemii częściej niż dotychczas, a 42% twierdzi, że kontaktowali się z lekarzem weterynarii podczas kwarantanny osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem teleopieki.

Dodatkowo:
  • 44% badanych uważa, że są bardziej odpowiedzialni i zwracają większą uwagę na swojego psa lub kota;
  • 37% poświęca więcej czasu na osobistą opiekę nad zwierzęciem (np. na profilaktykę zdrowia jamy ustnej);
  • 42% skupia się na treningu swoich zwierząt bardziej niż przed pandemią.

Więź między człowiekiem a zwierzęciem odgrywa obecnie istotną rolę w życiu ludzi bardziej niż kiedykolwiek ‒ mówi dyrektor medyczna Banfielda, Molly McAllister, DVM, MPH ‒ Jesteśmy głęboko przekonani, że regularne, profilaktyczne badania są kluczem do pomocy naszym zwierzętom w zdrowym, szczęśliwym życiu.

Kryzys spowodowany przez COVID-19 sprawił, że wielu właścicieli zastanawia się, jak ich zwierzęta poradzą sobie po zniesieniu obowiązku spędzania czasu w domu – 73% z nich martwi się o to, że będą z dala od swoich zwierząt, a 59% obawia się, że ich pies lub kot odczuje lęk separacyjny.

W tym celu 47% respondentów zamierza spędzać więcej czasu ze swoimi zwierzętami domowymi po zakończeniu pandemii, a 21% deklaruje, że dostosuje do tego swoje plany. Dodatkowo 10% planuje zaadoptować innego zwierzaka, aby dotrzymywał towarzystwa ich psu lub kotu.

To badanie pokazuje, że zwierzęta domowe są zawsze z nami nawet w najtrudniejszych chwilach i jesteśmy przekonani, że dzięki temu, że spędzamy razem więcej czasu, ludzie są gotowi znaleźć nowe sposoby aby być lepszymi opiekunami dla swoich zwierząt ‒ mówi dr McAllister.


Źródło: Preventive care could rise post-pandemic

Czytaj także: Zadbaj o aktywność swojego psa w czasie pandemii

Znajdź swoją kategorię

2811 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy