XVIII FORUM ZOOTECHNICZNO-WETERYNARYJNE: NOWE HORYZONTY W ROZRODZIE ZWIERZĄT

XVIII FORUM ZOOTECHNICZNO-WETERYNARYJNE: NOWE HORYZONTY W ROZRODZIE ZWIERZĄT

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w dniach 18-19 kwietnia br. odbyło się XVIII Forum Zootechniczno-Weterynaryjne pod hasłem „Rozród zwierząt w dobie selekcji genomowej”. To wydarzenie zgromadziło liczne grono lekarzy weterynarii oraz hodowców, by omówić najnowsze osiągnięcia w dziedzinie hodowli i rozrodu zwierząt. Organizacja Forum była wspólnym przedsięwzięciem Poznańskiego Koła Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego, Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych oraz Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

fot.Oliwia Baryza

Uroczystego otwarcia Forum dokonał Rektor UPP prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz oraz dziekan Wydziąłu Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach prof. dr hab. Małgorzata Szumacher. Podczas dwudniowego wydarzenia uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach praktycznych, a także wysłuchać serii wykładów, prezentacji oraz sesji tematycznych, które dotyczyły różnorodnych aspektów związanych z doskonaleniem procesów rozrodczych u bydła i koni.

Celem XVIII FORUM była prezentacja najnowszych osiągnięć naukowych i praktycznych z zakresu rozrodu zwierząt gospodarskich, głównie bydła i koni. Połączenie praktycznego i naukowego spojrzenia na poruszaną tematykę umożliwiło kompleksową analizę obecnego stanu rzeczy oraz pozwoliło przedstawić kierunki rozwoju. Są one niezbędne do uzyskania lepszych efektów ekonomicznych i zwiększenia konkurencyjności gospodarstw – mówi prof. dr hab. Adam Cieślak, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Forum.

Tematyka obejmowała m.in. wykorzystanie nowoczesnych technik reprodukcyjnych, wpływ żywienia na płodność zwierząt, czy też identyfikację genetycznych czynników wpływających na cechy związane z rozrodem.

Wśród prelegentów znaleźli się najlepsi eksperci z polskich i zagranicznych uczelni oraz firm specjalizujących się w hodowli, żywieniu i medycynie weterynaryjnej. Dyskusje koncentrowały się na praktycznych zastosowaniach najnowszych osiągnięć naukowych w codziennej praktyce hodowlanej, jak również na identyfikacji wyzwań i możliwości, jakie stoją przed sektorem zootechniczno-weterynaryjnym w obszarze rozrodu.

Znajdź swoją kategorię

2811 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy